Hej och välkommen till Forumet för Handarbeten på nätet! Tanken med detta forum är att dela med sig av sina bästa mönster och att hämta inspiration till nästa fina bordsduk, tavla eller ett ställe att slå i då du är sugen på att sy något fint.
hej alla !
är ny här på sidan så jag undrar om det är någon som är intreserad av gamla stick och virkmönster , jag har en hel del mönster . har stickmönster även till dockor.
jag har både urklipp och häften "småböcker"
hör av er om ni vill byta mönster , själv letar jag efter långstygnsmönster och broderimönster vore kul om någon ville byta.
gamla stick och virkmönster | Handarbeten | Gamla mönster
Re: gamla stick och virkmönster
Hejsan jag hade ett mönster till liten brödkavel med grytlappar..Har letat som en galning men kan inte hitta det.Har du möjligtvis ett sådant mönster??
Jag söker mönster till en pudel som man har en flaska i. Kan någon hjälpa mig med det? En sån pudel som man kan lyfta av huvudet på!Jag har själv massor av Barbie mönster om någon vill ha.Söker även beskrivning på grytlappar med pudlar,katter eller nåt annat kul på.